Spotkanie wrześniowe

 

5.09.2014 r.

Pierwsza powakacyjna Msza Święta w pierwszy piątek miesiąca. Powitaliśmy nowego opiekuna naszej wspólnoty – księdza Waldemara Kusia. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania!


12.09.2014 r.

W ten wrześniowy wieczór spotkaliśmy się w kameralnym gronie, rozmawialiśmy o wspólnocie i modlitwie. Spotkanie prowadził Bernard, a Słowo mówiła Daria.
Po co nam wspólnota? Dla Darii jest to miejsce, gdzie mamy się kruszyć, wypalać i otwierać na innych. To nauka bycia prawdziwym wobec Boga. A także przestrzeń wspólnej modlitwy, o której Jezus zapewnia w Ewangelii wg św. Mateusza, że „otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie”. Podczas „echa Słowa” padły także sformułowania takie, jak: poczucie przynależności, szkoła charakteru, obumieranie, głód rozmów o wierze.
Jakie są etapy bycia we wspólnocie?
1.Zakochanie – czas fascynacji, widzenia w superlatywach, zapału i zaangażowania, ale również skupienia na sobie i swoich potrzebach.
2.Kryzys – moment rozczarowania wspólnotą, odkrycia, że każdy z nas jest grzesznikiem, jest bylejaki i że wspólnota to nie grupa ludzi idealnych. Co wtedy zrobić? Daj sobie czas, spróbuj zostać, może powiedz konkretnej osobie, co najbardziej ci przeszkadza, nie szemraj – stań w prawdzie. Może to ty masz nierozwiązany problem?
3.Przemiana – etap przebaczenia, znoszenia wad drugiego człowieka. Nauka systematyczności w przychodzeniu, w modlitwie, odpowiadanie sobie na pytania dotyczące wspólnoty – po co mi ona? Co we mnie zmienia?
4.Akceptacja – gdy wspólnota staje się miejscem świadomej służby… „Wzrastam, kiedy zaczynam się dzielić. Wspólnota jest dla mnie, a ja dla wspólnoty”.
Można też wyróżnić cztery typy ludzi na wspólnocie: obserwator, recenzent, konsument i osoba, która służy. Warto postawić sobie pytanie, którą z tych postaw przyjmuję ja.


26.09.2014 r.

Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej – wydarzenie organizowane od kilku lat pod patronatem ks. biskupa Grzegorza Kaszaka jako pewnego rodzaju nawiązanie i kontynuacja Forum Młodych. W tym roku gospodarzami zostaliśmy my, olkuszanie. Co się działo? Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

http://olkuszanin.pl/galeria/fotorelacje-2014/event/140927_smds_sobota

http://olkuszanin.pl/galeria/fotorelacje-2014/event/140928_smds_niedziela

http://www.mlodzi.sosnowiec.pl/category/smds-14-relacja/